השתלת מערכת Precision

התאמת מערכת ה- Precision 
בטרם תבוצע פעולת השתלת מערכת קבועה של Precision  מבצעים שלב ראשון של ניסוי. היתרון במערכת לגירוי עמוד שדרה היא זמן הניסוי המתבצע על מנת להעריך את ההתאמה של ה- Precision  לכל מטופל והשיפור באורך החיים אותו הוא חוווה. בזמן הניסוי מושתלת בפעולה קצרה, אלקטרודה זמנית. במהלך הפעולה יבדוק נציג החברה את המיקום של הגירוי (גירוי המתואר כנמלים), בהתאם למשוב שיקבל ממך, המטופל. ברגע שמגיעים למקום הנכון, בו יש כיסוי מירבי של אזור כאב, מפסיקים את הפעולה ומקבעים את האלקטרודה. כעת נותר רק לכוון את הגירוי בעזרת קוצב spinal cord stimulation חיצוני זמני, המחובר לחגורה מיוחדת. בזמן הזה עליך לנסות את המכשיר. ברשותך יימצא שלט אלחוטי איתו ניתן להפעיל ולכבות את הקוצב החיצוני וכן לשלוט בעוצמת הזרמים. הקוצב החיצוני שולח זרמים בדיוק כמו מכשיר Precision  הקבוע.
 
 
שלב הניסוי יימשך בד"כ כשבוע עד 10 ימים ולאחריהם נשוב לרופא ונתבקש לקבל החלטה על המשך הטיפול בקוצב קבוע לגירוי עמוד שדרה.
נציג של החברה ילווה אתכם בזמן הניסוי וכל שאלה, בעיה או שינוי בגירוי יש להפנות אליו. בנושאים רפואיים יש לפנות לרופא המטפל או במצב חירום רפואי למיון בבית החולים בו בוצעה ההשתלה.
 
 
איך ניתן להעריך את פעולת ה- Precision  בצורה הטובה ביותר?
כדי להעריך את הפעולה של ה- spinal cord stimulation בצורה הטובה ביותר פשוט כדאי להמשיך במהלך החיים הרגיל. לדוגמא: אם חשים כאב לאחר מספר דקות של הליכה ואנחנו יודעים שמנוחה של 10 דקות תספיק לנו להמשך הדרך, האם זמן המנוחה התקצר? האם בכלל קיים זמן מנוחה? דוגמא נוספת: אם כאב מפריע לנו לישון בלילה, כעת עם הקוצב, האם אנחנו ישנים טוב יותר? לרוב קרוב משפחה (בן או בת זוג) יכולים לענות על השאלה הזו טוב יותר – כדאי להתייעץ גם איתם.
 
שאלות עליהן יש לענות על מנת להעריך טוב יותר את פעולת מכשיר ה- Precision Plus:
  • האם התחושות נעימות לי?
  • האם המכשיר לגירוי שידרתי עוזר לי להתגבר על הכאב?
  • האם המכשיר משפר את התפקוד היומיומי שלי?
מה מותר ומה אסור לעשות אחרי ההשתלה הזמנית?
הרעיון העומד מאחורי שלב הניסוי הוא לראות כיצד המכשיר מסייע לך בפעולות היומיות הרגילות. יחד עם זאת יש לזכור כי מדובר בתחושות חדשות לגופך ויש לשים לב כי כל תנועה עשויה לשנות את עוצמת הגירוי. שיעול או התעטשות למשל עשויים לגרום לזרם חד ופתאומי. אין זה אומר לא להשתעל אלא רק להיות מודעים לכך.
יש לשים לב לתנועות סיבוב של הגוף ולהמנע מכיפוף הגב או התמתחות מיותרת.
 
אסור בשום מקרה לנהוג כאשר המערכת דולקת!
 
המעבר בשערים מגנטיים גם הוא אסור. בדיקה ידנית במגנומטר מותרת. לצורך כך יינתן כרטיס זמני המציין כי לנושאו יש קוצב.
 
 
 
שלב ההשתלה הקבועה של ה- Precision 
קבלת ההחלטה לביצוע ההשתלה הקבועה היא שלך ושל הרופא יחדיו.
למעשה שלב ההשתלה הקבועה אינו שונה בהרבה משלב הניסוי. הרופא מחדיר שתי אלקטרדות לכיסוי מירבי של אזורי הכאב השונים. עם סיום פעולת הרופא, נציג החברה הנמצא עימך כל זמן הניתוח יפעיל את מכשיר ה- spinal cord stimulation ויחד איתך ימצא עבורך את האזור המדויק בו הגירוי יכסה את תחושות הכאב בצורה מושלמת. כעת כל שנותר הוא לקבע את האלקטרודות למקומן ולהשתיל את ה Precision  הקבוע. זמן הפעולה משתנה אצל כל מטופל ותלוי במציאת מקום הכיסוי הטוב ביותר.
 
בסיום הפעולה, בחדר ההתאוששות יפגש איתך נציג החברה שוב, הפעם לתכנת את ה- Precision  ולתת הסברים על אופן פעולתו – כיצד חיים כעת בשליטה על כאב!
בנוסף תמסר לידיך ערכת מטופל הכוללת שלט אלחוטי עם כיסוי מהודר, מטען, בסיס טעינה וחגורת הטענה.
 
 
כעת כל שנותר לך לעשות הוא להפעיל את המכשיר ולהנות מההקלה בכאב!
 
השתלת מערכת Precision