פריצת דיסק וכאבי גב

שאיבת דיסק היא אחת הפעולות הרפואיות שמבצעים כדי לתקן פריצת דיסק. בזמן שאיבת דיסק פרוץ מוציאים למעשה מעט מליבת הדיסק על מנת שגוף הדיסק, האלסטי מטבעו, יחזור למקומו.
 
טכנולוגיה HydroCision החדשה מטפלת בבעיית פריצת דיסק ומקלה על כאב על ידי שאיבת דיסק מכנית, נכנסה כעת לשימוש בארץ והיא למעשה שאיבת דיסק בצורה זעיר פולשנית, מהירה ומופחתת סיכונים.
 
טכנולוגיה זו המוצגת לראשונה בישראל נמצאת בשימוש בעולם מזה מספר שנים. טכנולוגיית HydroCision שואבת את ליבת הדיסק באופן מכני, ללא חום תוך שמירה על הרקמות הסמוכות ומאפשרת לאזור פריצת דיסק לחזור למקומו ולהפחית את כאב. טכנולוגיית HydroCision אינה מכווצת את ליבת הדיסק אלא מכוונת לטיפול והסרה של חלק מליבת הדיסק לטיפול ממשי בבעית פריצת דיסק והפחתת כאב נלווה.
 
בפעולה קצרה ובעזרת יחידת קצה ייחודית ניתן להגיע לאזור הפגוע ובצורה סלקטיבית ומבוקרת לטפל באזור פריצת דיסק. מנגנון הפעולה מתבצע ללא חום, בעזרת זרם של תמיסה פיזיולוגית, המוזרם באופן מבוקר בלחץ חזק ומהיר. הזרמת התמיסה, בזרם מהיר, יוצרת תת לחץ באזור הדיסק ומאפשרת פרוק ושאיבה בו זמנית בצורה מבוקרת של חלק מליבת הדיסק, הלוחץ על הטבעת. יתרון הפעולה המכנית הוא הרחקה של רקמה פנימית, אותה רקמה שלוחצת על הטבעת שגורמת ללחץ על העצב הסמוך ומכאן נגרם כאב.
 
פעולת HydroCision הולכת וצוברת תאוצה בעולם בכלל ובארץ בפרט ועשרות אלפי מיקרים מוצלחים כבר נעשו בעולם והמטופלים מדווחים על הקלה משמעותית בכאב וחזרה לחיי שיגרה במהירות. טכנולוגית HydroCision מאושרת על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), רשות הבריאות של האיחוד האירופאי (CE) ומשרד הבריאות הישראלי.
 
את פעולת HydroCision ניתן לבצע אצל רופאים נבחרים בבתי החולים השונים בארץ
פריצת דיסק וכאבי גב