כאב דיסקוגני

אילו טיפולים זמינים לקבלת פתרון לבעיית הכאב הדיסקוגני?
טיפול תרופתי: הרופא יתאים תרופות משככות כאבים שאינן סטרואדיות - תרופות ממשפחת ה- NASID. לרוב תרופות אלו עוזרות בשיכוך הכאב אולם כמו כל תרופה גם להן תופעות לוואי.
טיפול פיזיותרפי: טיפולי פיזיותרפיה עוזרים להגמיש ולהרחיב את התנועות, ומחזקים את שרירי הגב וכך מקלים מעט על הכאב.
טיפולים ניתוחיים: ניתוח גב מתבצע על מנת להחיל תהליך של איחוי החוליה ושחרור הדיסק. עם זאת, היום מקובל בניתוחי גב לבצע גם החלפות של הדיסק בחומר מלאכותי. יש לזכור כי מדובר בניתוחים גדולים הדורשים הרדמה מלאה והחלמה ארוכת זמן ולא פשוטה ולכן טיפולים אלה אינם מתאימים לכל מטופל הסובל מכאב גב ממקור דיסקוגני.
 
 
פעולת ה- DiskIt:
 
פעולת ה- DiskIt נחשבת לפעולה זעיר-פולשנית ומתבצעת תחת שיקוף בחדר טיפולים או בחדר ניתוח (בדומה לכל הזרקה תחת שיקוף לעמוד השדרה). הפעולה קצרה ולאחריה המטופל משתחרר לביתו. את התוצאות של פעולות ה- DiskIt ניתן להרגיש ולהעריך לאחר מספר שבועות. מטופלים שעברו את פעולת DiskIt מדווחים על ירידה משמעותית בכאב. פעולת ה- DiskIt נחשבת לפעולה בטוחה ביותר.
 
פעולת ה- DiskIt מתבצעת על ידי החדרת זוג מתמרים (אלקטרודות) בין החוליות אל אזור הדיסק הנגוע. חימום של ליבת הדיסק גורם להתכווצות של הרקמות והקטנת הלחץ הנוצר מהדיסק. היות והחימום מתבצע באמצעות גלי רדיו במקביל מתבצעת גם צריבה של סיבי העצב הדקים (האחראים על תחושת הכאב) מסביב לדיסק – ובכך נמנעת תחושת כאב.
 
פעולת ה- DiskIt משמשת בשנים האחרונות מספר הולך וגדל של רופאים באירופה. עבודות שבוצעו בשנתיים האחרונות מראות תוצאות של ירידה ביותר מ- 50% בכאב אצל מטופלים שעברו פעולה של DiskIt.
 
 
כאב דיסקוגני